Morsejeve postaje se razlikujejo glede na način delovanja. Ločijo se po načinu napajanja oziroma uporabe mirujočega ali delovnega toka. V poštnem telegrafskem prometu so običajno uporabljali delovni tok, čeprav so na nekaterih kratkih relacijah uporabljali tudi delo z mirujočim tokom. Pri železniškem telegrafskem prometu so večinoma uporabljali delo z mirujočim tokom. Vsak način ima svoje prednosti in slabosti. V uporabi sta bila oba načina.
DELOVNI TOK
Pri tem načinu vezave teče tok samo takrat, ko je v oddajni postaji telegrafist pritisnil na taster in oddal tokovni signal. V sprejemni postaji takrat električni tok pritegne kotvo elektromagneta dvoramnega vzvoda, pisalo pa izpiše ustrezen znak na premikajoč papir. Ta način vezave je dober za dolge linije. Za dobro delovanje sprejemne postaje je potreben linijski tok okrog 20 miliamperov. Tako so lahko za vsako smer izbrali ustrezno napetost baterije. Pri tem načinu vezave mora imeti vsaka postaja svojo baterijo.
MIRUJOČI TOK
Pri vezavi z mirujočim tokom tok v mirovanju stalno teče skozi linijo in telegrafske aparate. Prekinjanje se izvede samo v času dela. Ko telegrafist pritisne na taster, se električni tok prekine. Odda se breztokovni signal. V sprejemni postaji se kotva odtegne od elektromagneta, pisalo pa izpiše določen znak na premikajoč papir. Pri delu z mirujočim tokom je baterija za napajanje nameščena v postaji A. V telegrafskem prometu so ta način napajanja uporabljali na nekaterih kratkih razdaljah.